wtorek, 14 stycznia 2014

Frakcjonowany olej kokosowy...."lekki jak aksamit"

Jest lekki a to za sprawą krótkich łańcuchów kwasów tłuszczowych w trójglicerydach. Olej zawiera kwas kaprylowy C8 ( patrz rys. po lewej) w ilości ok 55 % oraz kwas kaprynowy C10 posiadający w łańcuchu dwa atomy węgla więcej. Ilość drugiego kwasu to ok 45 %, chociaż możecie znaleźć ilości mniejsze i najlepiej poprosić o certyfikat analizy tejże substancji w momencie kiedy ją kupujecie. FOK nie posiada wiązań nienasyconych co powoduje, że ma długi termin ważności w porównaniu do innych olei. Ponieważ posiada kwasy o małej masie cząsteczkowej są one dobrze absorbowane przez skórę i włosy. Olej nie powoduje uczucia tłustości na skórze dlatego możecie go spotkać w wielu produktach. Komedogenność tego oleju w skali od 1 do 4 jest około 2 czyli nie tak źle, natomiast u niektórych osób mogą pojawić się black heady :D czyli zaskórniki.
FOK nie posiada żadnych antyoksydantów ani polifenoli czy fitosteroli, które możemy znaleźć w innych olejach, ale o tych związkach może później.

Jak następnym razem drogi czytelniku :D zobaczysz na opakowaniu CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE to wiesz o co come on.

1 komentarz:

  1. Olejek jest super, ale niestety nie do wszystkich włosów. Na moje nie pomogło, podobno mam zły typ włosów, natomiast koleżance pięknie wygładził. Na mnie skuteczniej działa kozieradka w tabletkach, choć i ta naturalna jest ok, tylko ten jej zapach...

    OdpowiedzUsuń